porady

     Strona Główna

     Okna PCV - linia KL
     Okna PCV - linia TR
     Okna PCV - linia LX
     Okna Drewniane

     Drzwi Wejściowe PCV
     Drzwi Wejściowe Drewniane
     Drzwi Wejściowe Antywłamaniowe

     Parapety
     Rolety
     Roletki Materiałowe
     Żaluzje Wewnętrzne
     Moskitiery
     Zabudowy Aluminiowe
     Marmex
     Okna Otwierane na Zewnątrz

     Porady
     Formularz Wyceny
     Przykładowe Ceny Okien
     O Firmie
     Kontakt


     Adres naszego biura:

     OHTON EXPO Okna Wrocław
     ul. Świeża 79
     54-060 Wrocław
     tel./fax 71 - 355 23 44

1. WYMIANA OKIEN:
 
 • demontaż - wycięcie starych ram i wywiezienie ich w miejsce utylizacji
 • montaż - umocowanie nowego okna w otworze, zapiankowanie, dopasowanie lub wymiana parapetu zewnętrznego, zamontowanie parapetu wewnętrznego
 • obróbki murarskie - uzupełnienie ubytków tynku oraz ewentualne murowanie ścian w miejsce ekranów.

Do prac montażowych stosujemy piankę PU firmy "SOUDAL", silikony firmy "FISHER" a zaprawy do obróbek zewnętrznych i wewnętrznych firmy "KNAUF".

Praktyczne wskazówki dla klienta:

 • zakrycie segmentów, foteli, wersalek, sprzętów RTV folią murarską ułatwi Państwu późniejsze sprzątanie,
 • ciągi komunikacyjne (podłogi) firma monterska zabezpiecza we własnym zakresie,
 • kompletną wymianę 2 okien z obróbkami murarskimi wykonujemy w ciągu jednego dnia,
 • wymiana 3 okien i powyżej dokonywana jest w ciągu dwóch dni.
2. JAKIE OKNA WYBRAĆ I DLACZEGO ?
 

     Tak okna drewniane jak i z PCV spełnią Twoje oczekiwania nowoczesnej stolarki okiennej. W pierwszym i drugim przypadku uzyskasz zdecydowaną poprawę izolacyjności cieplnej. W pomieszczeniach narażonych na duże i częste wiatry odczuwalne to będzie najbardziej. Zakręcony kaloryfer nie spowoduje szybkiego wychłodzenia pomieszczenia. Nowoczesne okna z szybami zespolonymi bardzo zdecydowanie ograniczą dopływ niepotrzebnych i szkodliwych dźwięków z ulicy czy głośnego podwórka. To około 36dB mniej które nie dotrą do Twoich uszu.

     Wygoda w eksploatacji i walory estetyczne szybko utwierdzą Cię w słusznie podjętej decyzji o wymianie okien. Podstawowe materiały do produkcji okien to ramiak sosnowy klejony trójwarstwowo i profil PCV z polichlorku winylu.

Co wybrać ?

 • koszty: cena okien drewnianych jest o ok. 90% wyższa, ˇ eksploatacja: okna drewniane wymagają malowania co 5 lat, do eksploatacji okien z PCV wystarczą tylko podstawowe środki czystości
 • sztywność: większa sztywność okien drewnianych z powodu stałego związania szyby z ramą za pomocą kitu silikonowego
 • rozszerzalność cieplna okien PCV powoduje w niektórych przypadkach konieczność ich regulacji po okresach ekstremalnych zmian temperatury powietrza (lato, zima)
 • szczelność: nowoczesne profile PCV TR przez zastosowanie 3 uszczelek pozwalają na pracę okuć w suchej przestrzeni co przedłuża ich żywotność.
3. REWOLUCJA PCV
      Państwowy Zakład Higieny w Warszawie dowiódł, że okna PCV są absolutnie nieszkodliwe dla naszego zdrowia, a wręcz w niektórych przypadkach niezastąpione, chociażby w przypadku osób cierpiących na różnego typu alergie. Okna PCV gwarantują szczelność na przenikanie różnego typu alergenów np. kurzu, pleśni itp. Na początku lat dziewięćdziesiątych powstało w Danii w Skejby pierwsze osiedle dla alergików. Gremium lekarzy i mikrobiologów, mając na celu zapewnienie alergikom normalnej egzystencji bez konieczności zażywania leków, zadecydowało o wyposażeniu domów w profile PCV. Wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zastosowania materiału neutralnego biologicznie, PCV stanowi bardzo dobre rozwiązanie. Szacuje się, że ponad jedna trzecia wszelkich tworzyw sztucznych w szpitalach to PCV o różnej twardości.

     PCV to produkt przyjazny środowisku. Niezależne i wiarygodne badania dowodzą, że PCV znakomicie spełnia wszystkie kryteria ekologiczne. Producenci samego PCV oraz producenci wyrobów z PCV zdecydowanie przyjęli nowy styl myślenia - odpowiedzialność za środowisko naturalne, jako jeden z najważniejszych czynników rozwoju. Potrafimy już wszystkie odpady z PCV ponownie przetworzyć w kolejną formę użytkową. PCV daje się utylizować zarówno jako oddzielnie posortowany produkt, jak też razem z innymi tworzywami sztucznymi.
4. WENTYLACJA
 

     Występujące w mieszkaniu tak zwane "pocenie się szyb" to nic innego jak kondensowanie pary wodnej, które występuje, gdy wilgotne powietrze styka się z powierzchniami zimniejszymi niż temperatura powietrza (ich temperatura jest poniżej tzw. punktu rosy). Jeśli zewnętrzna lub wewnętrzna powierzchnia szyby osiągnie dla względnej wilgotności otaczającego powietrza punkt rosy to wytworzy się para wodna, którą powietrze zawsze zawiera. Jeśli powietrze się schłodzi, np. od zimnej powierzchni szyby - wzrośnie jego wilgotność względna, przy tej samej zawartej w nim ilości wody. Ilość pary wodnej którą powietrze jest w stanie wchłonąć jest ograniczona w związku z tym kiedy zdolność wchłaniania zostanie przekroczona to wytworzy się woda kondensacyjna.
Nie odprowadzana z pomieszczeń wilgoć skrapla się w najchłodniejszych miejscach i wnikając w strukturę budynku stwarza komfortowe warunki do rozwoju grzybów i pleśni. Podsumowując: zjawisko występowania pary wodnej na szybach świadczy o dużej szczelności okien, a przede wszystkim o niewystarczającej wentylacji pomieszczeń. Najbardziej skutecznym i najtańszym rozwiązaniem jest częste wietrzenie pomieszczeń lub zastosowanie nawiewników samoczynnych.

NAWIEWNIKI SAMOCZYNNE:

 • Nawiewnik wrębowy REGEL-air jest montowany tylko w górnym obszarze okien. Dzięki niemu problem kontrolowanego dopływu powietrza jest rozwiązany w inteligentny sposób. Świeże powietrze z zewnątrz doprowadzane jest do przestrzeni pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą. Tam wstępnie ogrzane unosi się do góry i przez nawiewnik przedostaje się do wnętrza pomieszczenia. Nie występuje zjawisko przeciągu, ponieważ powietrze z zewnątrz kierowane jest poprzez nawiewnik i górną przylgę pod sufit, gdzie miesza się z powietrzem w pomieszczeniu.

  Nawiewnik wrębowy REGEL-air jest szybki w montażu., nie wymaga specjalnych wierceń i prac frezerskich. Instalacji można dokonać również w zamontowanym już oknie.

  Zastosowanie - profil Aluplast 2000

 • Nawiewnik automatyczny VENTAIR II inteligentnie reaguje na podmuchy wiatru i zmiany temperatury. Najważniejsze cechy:
  • spokojny sen przy zamkniętych oknach w ciszy i właściwej wentylacji
  • możliwość ręcznego sterowania
  • eliminacja przeciągów
  • gwarancja zachowania dobrych właściwości cieplnych okien

  Zastosowanie - okna PCV i drewno firmy TRAS
  
 
  OHTON EXPO Okna Wrocław
ul. Świeża 79, 54-060 Wrocław, tel./fax +48 71 355 23 44, email

OHTON EXPO Okna Wrocław